• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
 

Orkiestra Symfoników Gdańskich założona została w 2004 roku. Tworzą ją wybitni muzycy, głównie absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Orkiestra bierze czynny udział na scenie artystycznej Trójmiasta, jak również poza jego granicami.

 

Andrzej Szczypiorski

Dyrektor Artystyczny orkiestry, dyrygent, kompozytor, aranżer i muzyk instrumentalista. Urodzony w 1971 w Lęborku. W 1990 roku ukończył z wyróżnieniem Państwowe Liceum Muzyczne w Gdańsku. W latach 1990 - 1998 studiował w klasie mistrzowskiej prof. Christofa Caskela w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Koloni ( Niemcy), którą ukończył z wyróżnieniem. W czasie swojej kariery współpracował ze znakomitymi artystami: Karlheinz Stockhausen , Leonard Slatkin , Jamek Levine , Jose Carreras , Monserat Cabalie , koncertując na największych scenach Europy.

 

Monika

Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w specjalności flet poprzeczny. Wieloletni muzyk Cappelli Gedanensis, z którą współpracuje do dzisiaj – występy z zespołem w kraju i za granicą. Współpraca z Teatrem Muzycznym w Gdyni (nagrania do pierwszego muzycznego show w Polsce "Opentaniec" z muzyką Adama Sztaby), Teatrem Wybrzeże oraz Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie – nagrania do spektakli na potrzeby teatru. Obecnie współpracuje z Orkiestrą Muzyków Gdańskich (m. in. występ z zespołem Lady Pank symfonicznie) oraz zespołami kameralnymi, co owocuje nagraniami płyt "Po cichutku" i "Kraina wyobraźni" z muzyką Pawła Sadowskiego, wyróżnionymi przez Polskie Radio oraz Supernianię. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Instrumentalnego w Warszawie, kwiecień 2014 r.

 

Krzysiek

Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku, specjalista od instrumentów klarnet oraz saksofon (sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy). Działalność sceniczną rozpoczął we wczesnych latach szkolnych jako muzyk podkarpackich kapel ludowych. Dzisiaj wieloletni instrumentalista Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, z którym koncertował w kraju i za granicą (Europa Wschodnia i Zachodnia) z programem Szalom i My Blue. Współpraca z Andre Ochodlo i Klezmer Band zaowocowała nagraniem płyty "My Blue" oraz muzyki do spektakli teatru. Nadal współpracuje zTeatrem Wybrzeże, Filharmonią Bałtycką, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Cappellą Gedanensis, Bydgoszcz Klezmer Band oraz Orkiestrą Symfoników Gdańskich – obecnie występy solowe w projektach Coma symfonicznie oraz Lady Pank symfonicznie. Długoletnie doświadczenie sceniczne owocuje współpracą z zespołami kameralnymi muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz dziecięcej – nagrania płyt "Po cichutku" oraz "Kraina wyobraźni" z muzyką i słowami Pawła Sadowskiego – cykliczne występy z w/w projektem w Radiu Gdańsk oraz na scenach teatralnych.

Tomasz Wenta

Urodził się w 1997 roku. Jego zainteresowania i uzdolnienia muzyka ujawniły się już w dzieciństwie. Pierwszym instrumentem Tomasza Wenty był fortepian. W wieku lat 4 zagrał  pierwszą piosenkę. Mając 10 lat rozpoczął edukacje muzyczną – nauka gry na trąbce pod kierunkiem Pawła Gruby. Po opanowaniu podstawowej techniki został przyjęty do zespołu instrumentalnego  w Zespole Pieśni i Tańca Sierakowice. Od 2008 roku rozwijał naukę gry na trąbce pod kierunkiem Huberta Szczypiorskiego. W tym czasie został członkiem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice. Od tego czasu Tomasz Wenta współpracuje z Orkiestrą Kameralną Symfoników Gdańskich biorąc udział w realizacji różnorodnych projektów artystycznych:  programów patriotycznych, muzyki klasycznej i rozrywkowej. Tomasz Wenta gra również w zespole disco polo - Long Play

 

Michał Szczypiorski

Michał Szczypiorski – urodzony 19 marca 1982 raku w Lęborku. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 6 lat. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury rozpoczął studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku na wydziale instrumentalnym w klasie altówki.

Jest aktywnym zawodowo muzykiem instrumentalistą i nauczycielem muzyki. Obecnie współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami. Poza tym posiada własną działalność muzyczno -edukacyjną.

 

Rafał Bigus

Rafał Bigus swoją muzyczną karierę rozpoczął w 2002 roku od udziału w telewizyjnym programie regionalnym "Rodnô zemia". Rafał Bigus jest znanym w regionie trębaczem. Na początku występował wraz z rodziną między innymi na przeglądach rodzin muzykujących.  Później  wstąpił w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Sierakowice którą kierował Hubert Szczypiorski. Z orkiestrą MOD występował w różnych miejscach kraju i świata,  między innymi: Koncert z okazji 25 lat solidarności, przeglądy orkiestr dętych. Koncerty na Węgrzech oraz na Słowacji. Obecnie Rafał Bigus współpracuje z Orkiestrą Kameralną Symfoników Gdańskich.

 

Marcin Szczypiorski

Marcin, ur. 10 VII 1977 w Lęborku, muzyk, wiolonczelista, aranżer muzyczny. Studiował w Robert Schumann Hochschule w Dusseldorfie i w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Współpracuje z Orkiestra Symfoników Gdańskich. Od 2005 pracuje jako  etatowy muzyk w orkiestrze Opery Bałtyckiej w Gdańsku. 

Jest autorem aranżacji orkiestrowych takich projektów, jak: Lady Pank Symfonicznie, Coma Symfonicznie, Czerwone Gitary Symfonicznie. 

 

Jan Szczypiorski

Piotr Szczypiorski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież